Nemoci a prevence

Miminko

Ortopedický koberec ORTHOPUZZLE je dokonalé řešení pro motorický rozvoj miminka.
Koberečky prošly přísnými toxikologickými testy. Barvy a materiál jsou 100% ekologické. Pokud by si vaše miminko dalo koberec do úst, nemusíte se bát, produkt je bezpečný.
Různé reliéfy barevných čtverců podněcují dítě poznávat jejich tvary. Dítě se snaží rukou chytit barevný povrch, což nutí miminko posouvat se vpřed. Hraní se miminka na ORTHOPUZZLE zlepšuje jemnou motoriku, rozvíjí koordinaci ruka – oko.
Používání ORTHOPUZZLE má pro miminko tyto účinky:

 • Motorický vývoj
 • Spevnění břišních svalů
 • Spevnění svalů zad
 • Posilňuje svaly nohou
 • Odstranění diastáze u miminek
 • Vývoj jemné motoriky
 • Zrychluje kognitivní vývoj miminka (učí se rozpoznávat barvy, vzory, tvary)
 • Rozvíjí vizuální návyky
 • Zlepšují zrakové schopnosti
 • Zlepšuje koncentraci miminka
 • Zlepšuje spánek

Všechny indikace pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázány na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.
S výběrem produktů pro miminko koberec skvěle poslouží pro plynulý přechod z lezení k prvním krokům.

Doporučené sady: Prvé kroky, More, Savana, Ježkovia. Sady sa dajú doplniť jednotliviny modulmi jemnej štruktúry. Napríklad: dáždnik, margarétky, hračky…

Léčba a prevence plochých nohou, deformace chodidla u dětí

Ploché nohy nejsou jen estetický problém. Plochá noha znamená deformaci chodidla. Taková noha má velmi propadlou klenbu, nebo ji vůbec nemá. Problém plochých nohou je třeba řešit již ve velmi raném věku. Děti s plochými a deformovanými nohami jsou často unavené, cítí velkou bolest nohou, páteře či beder. Děti, u kterých byl problém plochých nohou zanedbán, jsou více líné, stále unavené, mají nesprávné držení těla, mohou mít i poruchu učení a soustředění.

Proč jsou ploché nohy nebezpečné?

 • Zvýšené zatížení páteře, kotníků, kolenních a bederních kloubů a výrazné zrychlení jejich opotřebení.
 • Obtíže s nápravou deformace v pozdějších stádiích.
 • Patologické změny v držení těla včetně skoliózy a artrózy.
 • Neustálá bolest v nohou a páteři, která narušuje obvyklý způsob života.

Všechny sady značky ORTHOPUZZLE jsou primárně určeny na léčbu a prevenci plochých nohou.

Kliničtí lékaři doporučují provádět cviky z letáku, který je součástí balení, alespoň 15 minut denně.

Všechny indikace pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázány na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.

Sady lze kombinovat jednotlivými moduly značky ORTHOPUZZLE, ty si můžete vybrat podle vlastního výběru.

Vhodné sady jsou sada “Prvé kroky”, sada Les”, sada “Univerzálne”, sada ” Ježkovia”, sada “More”, sada “Morské kamienky”, sada ” Savana”, sada ” Cesta zdravia”, produkty, které nemají registraci zdravotnické pomůcky, ale mají certifikát hračky – sada: MIX 10 “Assorti”, nové jednotlivé moduly 9 ks.: dáždnik, záhrada, kaktusy, glóbus, hračky, krab, fugu, laná, margarétky.

Pro výrazně propadlou klenbu doporučujeme doplnit sadu (podle vlastního výběru) polokoulí Ježko a Diamant, nebo jednotlivými moduly: Krab, Fugu, Lano.

Chronická žilní nedostatečnost, skolióza a ploché nohy u dospělých

Ploché nohy se u dospělých většinou projevují velmi bolestivě. Obvykle přispívají k vzniku dalších onemocnění jako chronická žilní nedostatečnost (insuficience) dolních končetin. Sem patří i další typy patologie změněných nohou. Takových jako jsou: noha kosová, lukovitá, nebo hákovitá. Po dlouhé chůzi, nebo při delším stání na nohou pacient cítí nohu ztuhlou.
Problémy s bolestivými nohami u dospělých mohou být spojené:

 • Pes planus – ploché nohy
 • Žilní nedostatečnost (insuficience)
 • Reumatoidní artritida – onemocnění kloubů
 • Skolióza – vede k jednostranné ploché noze
 • Úraz, vykloubení, zlomenina a podobně
 • Stárnutí
 • Nadváha

S přibývajícím věkem má plochonoží u dospělého člověka predispozici se zhoršovat. Pokud máte zaměstnání, kde většinu času strávíte na nohou, nebo máte sedavé zaměstnání a málo pohybu, nebo příznaky jmenované výše, v tom případě vám doporučujeme:

Sada pro dospělé a děti od 10 let – Cesta zdravia, sada Univerzálne, Les, Morské kamienky. Kliničtí lékaři doporučují provádět cviky z letáku, který je součástí balení, alespoň 15 minut denně.

Všechny indikace pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázány na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.

Sady lze kombinovat jednotlivými moduly značky ORTHOPUZZLE, ty si můžete vybrat podle vlastního výběru.

Poruchy imunity, slabý imunitní systém u dětí

Je vaše dítě často nemocné? Má časté problémy s nachlazením? Je citlivé na alergie?
Imunita není vždy samozřejmost, děti si ji musí vybudovat. Jedním z řešení jsou ortopedické koberce značky ORTHOPUZZLE.
Během klinických studií byly ORTHOPUZZLE testovány v nemocnicích dětskými pacienty s různými poruchami imunity. Klinické studie prokázaly, že děti, které dlouhodobě cvičí na ORTHOPUZZLE, mají tyto zlepšení:

 • Posílení imunitního systému
 • Větší vitalita
 • Zlepšená koncentrace u dítěte
 • Zlepšení spánku

Pro děti od 1 roku do 9 let, které mají časté problémy s nachlazením a oslabenou imunitou, se doporučují sady: Savana, Ježkovia, More, Univerzálne.

Pro děti od 10 let je vhodná sada Cesta zdravia a také sady: Savana, Ježkovia, More, Morské kamienky. Sady se doporučují doplnit jednotlivými moduly s velmi výrazným reliéfem, například: Fugu, kaktusy, hračky, margarétky.

Autismus a jeho typy

Autismus, přesněji poruchy autistického spektra, je skupina duševních poruch, které jsou charakterizovány narušením sociální interakce a komunikace – procesu komunikace a přenosu informací ostatním lidem. Při autismu se pozoruje omezené, stereotypní, opakující se chování. U různých pacientů jsou poruchy vyjádřeny v různé míře a mohou nebo nemusí být doprovázeny poruchami řeči a intelektuálníhovývoje.

Příznaky autismu:

 • Nedostatek řeči nebo její špatný vývoj.
 • Hyperaktivita nebo pasivita.
 • Zvláštní postoj k předmětům.
 • Nedostatečné pochopení nebezpečných situací.
 • Odmítnutí fyzického kontaktu.
 • Chůze po špičkách.

Mnozí lékaři jsou zastánci toho, že při správně zvoleném přístupu lze zmírnit projevy autismu, dokonce se dají zvýšit rozumové schopnosti dítěte. Klinické testy produktů ORTHOPUZZLE prokázaly, že děti s touto poruchou ve spojení s jinými formami terapie mnohem rychleji pokročí ve svém vývoji.

Dnes je nám známo, že mnoho zdravotních center, ale i maminky mají velmi pozitivní zkušenosti s našimi produkty ORTHOPUZZLE.

Doporučené sady: ” Prvé kroky”, sada ” More, sada ” Savana “, sada “Ježkovia”, sada “Les “, sada ” Morské kamienky”, nové jednotlivé moduly: dáždnik, záhrada, kaktusy, glóbus, hračky, laná, margarétky.

Všechna doporučení k této indikaci pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázána na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.

Cerebrální paralýza

U dětské cerebrální paralýzy se doporučují ortopedické koberce značky ORTHOPUZZLE, musí se však zohlednit typ deformity nohou a stupeň neurologických poruch. Podle klinických testů pro tento typ pacientů bez ohledu na věk se doporučuje postupně začít od nejjemnějších modulů, které obsahuje sada Prvé kroky. Postupně lze přidávat i další sady se střední úrovní tvrdosti: „More“, „Ježkovia“. U dětí s retardací motorického vývoje se doporučuje používat MIX ORTHOPUZZLE „Prvé kroky.

Všechna doporučení k této indikaci pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázána na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.

Poruchy řeči u dětí

Vaše dítě ještě stále nemluví, i když jeho vrstevníci již dávno mluví plnými souvislými větami? Někdy to chce jen čas a někdy dítě potřebuje vyhledat odbornou pomoc. V tomto případě je velmi důležité se obrátit na pediatra a logopeda. Čím dál častěji logopedická centra pracují s našimi koberci ORTHOPUZZLE. Klinická hodnocení našich ORTHOPUZZLE prokázala, že samomasáž nohou příznivě působí na mozkové receptory odpovídající za artikulaci a řeč. Pokud pediatr nevidí vážný problém, že vaše dítě nemluví a je to jen otázka času, v tom případě doporučujeme koberce ORTHOPUZZLE. Díky cvičení na kobercích vaše dítě rychleji rozvine svou řeč. U vážných poruch je třeba cvičení na ORTHOPUZZLE kombinovat s terapií logopeda, případně s jinými terapiemi.

Kliničtí lékaři doporučují tyto sady, pokud jde jen o vývoj řeči a dítě nemá žádné jiné vážné poruchy: Savana, Univerzálne, Les, Morské kamienky. Sady se doporučují kombinovat s moduly tvrdších povrchů: glóbusy, fugu, krab a pod.

Všechna doporučení k této indikaci pro ortopedický masážní koberec ORTHOPUZZLE jsou dokázána na základě klinických studií ve spolupráci s lékaři Slovenské akademie věd.

Hallux valgus – (vybočení palce)

Hallux valgus u dětí je vada charakterizovaná snížením výšky klenby nohy a zakřivením její osy ve tvaru X. Hallux valgus způsobuje vytočení prstů a paty směrem ven, pokles střední části chodidla, neohrabanou chůzi, zvýšenou únavu a bolest v nohou.

Jak může být hallux valgus nebezpečný? Pokud nezačnete léčit okamžitě, následky vás nenechají čekat:

 • Trpí klouby chodidel, kolen a boků.
 • Negativní vliv na páteř.
 • Nevhodné změny v chůzi.
 • Osobní komplexy.
 • Snížená fyzická aktivita a schopnost.

Léčba by měla začít co nejdříve – 7-10 dní po narození, kdy mají tkáně výraznou elasticitu, která se snižuje po 1 roce.

Doporučené sady: sada “Les”, sada “Univerzálne”, sada “Morské kamienky”, sada ” Cesta zdravia”, sada ” Savana” , sada ” More”, sada: Mix 10, jednotlivé moduly: krab, lano, fugu, záhrada, glóbusy, hračky, kaktusy, margarétky.

Chcete se poradit? Neváhejte nás kontaktovat

Píšte

Nonstop

Volejte

Po – Pia od 8:00 do 17:30

Všechny produkty skladem

Zdravotně certifikované

Dodání do 2 pracovních dnů

Pomůžeme s výběrem

0